Szingapúrban megnyitották a világ legnagyobb úszó napelemfarmját
A 45 futballpálya nagyságú úszó napelemfarm a délkelet-ázsiai városállam öt szennyvízkezelő vállalatát képes energiával ellátni. A projekt a klímaváltozás elleni harc része, a cél, hogy 2025-re megnégyszerezzék a napenergia-termelést.
A napelemfarm igazi aduász a környezetvédelmi harcban, évente 32 kilotonnával csökkentve az ország szén-dioxid-kibocsátását. Ez hétköznapi nyelvre fordítva annyit tesz, mintha hétezer gépkocsival kevesebb futna az utakon.
Fontos megjegyezni azt is, hogy az úszó napelemek, a háztetőkre szerelt hagyományos napelemekkel ellentétben 5-15 százalékkal jobb teljesítményt nyújtanak, ugyanis víz hűtő hatásuk van, illetve a másik nagy előnyük, hogy nincsenek körülöttük árnyékot vető épületek sem.
Szingapúr ezzel a mintegy 45 hektáron fekvő úszó napelemfarmmal hatalmas lépést tett a környezetvédelem mezején, egyike lett azoknak az – alacsony számú – országoknak, amelyeknek a teljes szennyvízkezelése fenntartható energia segítségével működtethető.
Az alábbi írások is érdekesek lehetnek számodra
Fenntartható fürdő és szauna – létezik?
A fenntarthatóság és a fenntartható fejlődés két olyan kifejezés, amelyet egyre gyakrabban használnak, és egyre több területhez kapcsolnak. Ez a tény talán kissé bonyolulttá teszi, hogy mindig tudjuk, mire utalunk, amikor használjuk őket, főleg, ha
Az öko fenntartó házak lehetőségei
Az elmúlt évtizedekben világszerte egyre több szó esett az emberek által okozott környezeti hatásokról. Ennek eredményeképpen olyan programok jöttek létre, amelyek a környezetbarát technológiákat és szabályozásokat támogatják. Erre példa a “zöld házak” építése.
A maszk jövője az újrahasznosítás fényében
Most már két éve szenvedünk a járvány miatt, ami rengeteg változást hozott az életünkbe. Megszoktuk, hogy tartani kell a megfelelő távolságot, hogy néha fel kell tennünk a maszkot, és hogy még mindig fontos a rendszeres